Czerwone wino dla zdrowia i urody

Wino to trunek mocno kojarzony z kobietami. I nic dziwnego nie jedna z nas lub od czasu do czasu wypić kieliszek wina. Okazuje się, że jest to zdrowa praktyka, bowiem wino – zwłaszcza czerwone wino ma pozytywny wpływ na zdrowie i urodę. Produkcja wina w domu może stać się także prawdziwym hobby, szerzej o tym jak samodzielnie zrobić wino dowiesz się tutaj – winiarstwo produkcja. Zatem dlaczego każda z nas powinna od czasu do czasu napić się wina?

Ten czerwony napój posiada, bowiem antyoksydanty, które zapobiegają wielu chorobom cywilizacyjnym, w tym między innymi nowotworom. Ponadto wpływają pozytywnie na skórę i zapobiegają procesom starzenia się. Czerwone wino jest także bogate w wapń, fosfor i magnez. Ten napój ma także flawonoidy, które chronią przed miażdżycą i zakrzepami. Zawarte w winie garbniki polepszają pracę przewodu pokarmowego, a polifenole działają bakteriobójczo i opóźniają procesy starzenia się. Zatem dla własnego zdrowia warto mieć butelkę wina w domu. Jednak nie należy zapominać, że wino ma tak dobroczynne właściwości jedynie pite z umiarem. Nie można nadużywać tego alkoholu, bo wówczas tak jak każdy alkohol będzie on zatruwał i wyniszczał organizm.

Dobroczynne właściwości wina wykorzystują także firmy kosmetyczne produkując kosmetyki na bazie tego trunku. Wśród zbierających bardzo dobre recenzje kosmetyków opartych na winie warto wymienić szampony i spreje do włosów. Badania udowodniły, że składniki zawarte w winie będą wzmacniać włosy i czynić je jedwabiście gładkimi. Także producenci maseczek i kremów odmładzających postanowili skorzystać z właściwości wina i na rynku można znaleźć różnego rodzaju produkty do skóry na bazie wina, których głównym celem jest odmładzanie skóry. W przemyśle kosmetycznym także firmy produkujące perfumy dodają do swoich wyborów niekiedy nutę wina. W Korei można także znaleźć szminki na bazie wina, ich kolor i zapach są zachwycające, a w trwałość na ustach wręcz trudno uwierzyć.

Jak widać wino to przyjaciel urody i zdrowia, dlatego warto mieć butelkę wina w domu, jednak nigdy nie należy go nadużywać, bo efekty będą odwrotne od zamierzonych.