Jak zadbać o przetłuszczające się włosy? Krótki poradnik dla każdej kobiety!

Piękne, zdrowe i lśniące włosy to marzenie każdej kobiety! Istnieją jednak sytuacje, w których nasze włosy nie spełniają naszych oczekiwań i doprowadzają nas do szaleństwa. Najczęściej kobiety narzekają na problemy z pielęgnacją włosów skłonnych do przetłuszczania się. Na przetłuszczanie się włosów wpływa wiele czynników takich jak np. zaburzenia hormonalne czy niezdrowa dieta, ale głównie nieodpowiednia pielęgnacja. Na czym powinna opierać się pielęgnacja włosów przetłuszczających się? Czy odpowiednie kosmetyki to sposób na pozbycie się problemu?

Włosy przetłuszczające się – poznaj źródło problemu

Choć w drogeriach kosmetycznych możemy znaleźć produkty takie jak szampon czy odżywka do włosów przetłuszczających się, często kosmetyki te mogą być niewystarczające i nie będą prowadzić do pozbycia się źródła problemu. Dlatego też, osoby, które borykają się z problemem przetłuszczających się włosów w pierwszej kolejności powinny dowiedzieć się czy źródłem problemu nie są choroby skóry czy zaburzenia hormonalne, których pozbycie się będzie wymagało specjalistycznego leczenia. Najczęściej jednak główną przyczyną nadmiernego przetłuszczania się włosów jest nieodpowiedni sposób pielęgnacji.

 

Pielęgnacja włosów – jak zadbać o włosy przetłuszczające się?

Odpowiednia pielęgnacja włosów przetłuszczających się to nie tylko mycie włosów i skóry głowy, ale również odżywienie i regeneracja włosów za pomocą produktów takich jak np. odżywka do włosów przetłuszczających się. W przypadku włosów przetłuszczających się nie należy stosować się do wskazówek, które mówią o myciu włosów co dwa lub trzy dni, ponieważ włosy przetłuszczające się należy myć nawet codziennie! Stosuj szampony o delikatnym składzie, bez dodatku silikonów, które dodatkowo mogłyby obciążyć kosmyki. Co trzy/cztery dni możesz użyć szamponu przeznaczonego do włosów przetłuszczających się, który dokładnie oczyści skórę głowy oraz włosy na całej ich długości. Odżywka do włosów przetłuszczających się również stanowi bardzo ważny element pielęgnacji. Bez odpowiedniego kosmetyku, włosy te mogą być łamliwe i przesuszone. Odżywkę stosuj na godzinę lub dwie przed myciem włosów, ponieważ pozwoli to na ich odżywienie bez dodatkowego obciążenia ich.

https://sklep.centrumzdrowegowlosa.pl/