Masażer do głowy – sposób na chwilę relaksu w domowym zaciszu! 

Masaż głowy to niezwykła forma relaksu, która obecnie oferowana jest w większości salonów fryzjerskich. Istnieje też łatwiejszy sposób wykonania masażu głowy, a jest nim masażer do głowy, który możemy zakupić w każdej drogerii. Masażer do głowy ma również wpływ na wygląd oraz kondycję naszych włosów, co dla wielu osób jest głównym powodem jego zakupu i regularnego stosowania. Jakie efekty przynosi regularne stosowanie masażera do głowy? 

Masaż głowy za pomocą ręcznego masażera – efekty

Pierwszym i odczuwalnym wręcz natychmiastowo efektem masażu głowy za pomocą masażera ręcznego jest poprawa ukrwienia skóry głowy. Lepsze ukrwienie korzystnie wpływa na cebulki włosów, na skutek czego wraz z upływem czasu można zauważyć szybszy wzrost włosów. Jednak efekty związane z poprawą kondycji włosów oraz przyspieszeniem ich wzrostu, widoczne są tylko i wyłącznie wtedy gdy korzystamy z masażera regularnie i poprawnie. Warto również zaopatrzyć się w odpowiednie kosmetyki takie jak wcierki czy odżywki na porost włosów. Dlaczego? Jak już wspomnieliśmy skóra głowy po masażu jest lepiej ukrwiona, dzięki czemu lepiej przyjmuje ona składniki aktywne zawarte w kosmetykach. 

Masaż głowy – krok po kroku

Masaż głowy, niezależnie od tego czy wykonujemy go ręcznie czy za pomocą masażer do głowy, rozpoczyna się od czoła w kierunku karku. Masaż powinien być wykonywany delikatnymi, kolistymi ruchami. Nacisk na skórę nie powinien być zbyt mocny, jednak jest to kwestia, którą możemy dopasować do indywidualnych preferencji. W przypadku przesuszonej skóry głowy, możemy skorzystać z olejków lub serum o działaniu nawilżającym, regenerującym lub odżywczym. 

Masaż głowy – kiedy należy go wykonać?

Ze względu na działanie masażu na skórę głowy, najlepiej wykonać go po umyciu włosów za pomocą delikatnego szamponu i na tak przygotowaną skórę nałożyć kolejne kosmetyki potrzebne do pielęgnacji. Masaż głowy może być wykonany za pomocą masażer do głowy lub opuszkami palców.

Odwiedź stronę i zapoznaj się z bogatą ofertą sklepu https://sklep.centrumzdrowegowlosa.pl/