Butik odzieżowy w prestiżowej dzielnicy- jak spełnić to marzenie?

odzież

Posiadanie własnego sklepu z odzieżą często jest podyktowane żywym zainteresowaniem modą oraz trendami. Jeśli dla kogoś stanowi to życiową pasję, własny sklep pozwoli mu każdego dnia realizować się dokładnie w tym, co się naprawdę lubi robić. Oczywiście, założenie takiego sklepu nie należy do najprostszych rzeczy, najpierw trzeba bowiem dopilnować wszelkich kwestii formalnych, jakie wiążą się z koniecznością posiadania własnej firmy. Kiedy już taką działalność będziemy mieć zarejestrowaną, trzeba dokładnie przemyśleć, jaki jest nasz pomysł na sprzedaż ubrań. Także pod tym kątem trzeba się zdecydować na wynajem lokalu.

Jak założyć butik, który będzie chętnie odwiedzany przez klientów?

Ruch w biznesie często warunkuje to, czy dana firma w ogóle będzie w stanie przez dłuższy czas utrzymać się na rynku. Dlatego też wielu przedsiębiorców chcąc od razu zapewnić sobie klientelę, decyduje się na wynajem lokalu usługowego w często uczęszczanej okolicy. Takie lokale mogą być umieszczone przy deptakach lub przy głównych drogach prowadzących do centrum. W takiej lokalizacji zawsze można liczyć na to, że jakiś przypadkowy przechodzeń zainteresuje się tym, co znajdzie w witrynie sklepowej, wejdzie i zrobi zakupy. W tych miastach, gdzie dodatkowo pojawiają się turyści, można też liczyć na zwiększone obroty w sezonie, które będą przychodziły od przyjezdnych. Wszystko jednak ma swoją cenę i trzeba też liczyć się z tym, że koszt wynajmu takiego lokalu może być wysoki. Dodatkowo, trzeba to zestawić ze specyfiką takiego wydatku, który będzie bardzo regularny i niezależny od naszego miesięcznego utargu.

A może lokal na obrzeżach miasta?

Taka strategia stanowi naturalną alternatywę dla wynajmu lokalu w centrum. Tutaj jednak trzeba przemyśleć to, jaka to ma być dzielnica i jaka ma być jej specyfika- musi ona być dostosowana do asortymentu sklepu. Modne ubrania dla osób młodych będą się dobrze sprzedawały na osiedlach zamieszkiwanych przez osoby w wieku średnim, które właśnie zakładają rodziny. Na takim osiedlu z powodzeniem można też postawić na sklep z asortymentem dla dzieci- zwłaszcza jeśli znajdzie się niedaleko przedszkola lub szkoły. W przypadku umiejscowienia butiku w starej, leciwej, a nawet zabytkowej kamienicy, musimy się liczyć na to, że wokół będą się znajdowały osoby starsze, czasem mogą też wpaść osoby przyjezdne i przechadzające się po mieście. Wówczas asortyment trzeba dostosować do osób z konkretnej grupy wiekowej.

Idealnego lokalu dla siebie możesz poszukać na: https://www.herbewo.krakow.pl/do-wynajecia-lokale-handlowo-uslugowe/

Jak widać, ten pomysł na biznes jest bardzo ważny, gdyż warunkuje wszystkie kolejne kroki, jakie będziemy musieli podjąć: zatowarowanie sklepu odpowiednimi ubraniami, prezentację oferty, wybór lokalu, wystrój butiku i wiele, wiele innych. Trzeba więc zestawić ewentualne koszty maksymalne, jakie będziemy w stanie miesięcznie ponosić z tytułu utrzymania butiku z tym, co ewentualnie będziemy mogli zarobić. Dobrze jest też wcześniej wykonać nawet najprostszą analizę rynku oraz otoczenia konkurencyjnego w danym miejscu.