Jak dbać o swoją figurę?

Kto z nas nie marzy o doskonałej sylwetce? Najlepsze jest jednak to, że przy odrobinie pracy i samodyscypliny można osiągnąć bardzo dobre rezultaty i „zrobić formę”, której można pozazdrościć. Rozpoczęcie dbania o formę zwykle kończy się na jednym z wielu noworocznych postanowień u większości ludzi. Co zrobić, aby trwale poprawić figurę i być bardziej fit.

Dieta, sen, ćwiczenia i dyscyplina

Istnieje kilka sposobów i zdrowych nawyków, dzięki którym zaimponujemy znajomym albo znów będziemy mogli założyć obcisłą sukienkę, albo dżinsy sprzed kilku lat. Wbrew powszechnej opinii nie ma jednej ścieżki na poprawę formy. Istnieje jednak kilka wspólnych cech wszystkich diet i planów treningowych. Można je także wykorzystywać, gdy chce się nieco zadbać o zdrowie i dobre samopoczucie.

W „byciu fit”, trzymaniu dobrej formy, ale także w zwykłym dziennym funkcjonowaniu ważna jest odpowiednia jakość snu. Sen jest wymagany przez większość wysiłku fizycznego, gdyż to właśnie on regeneruje organizm i nadbudowuje mięśnie. W procesie odchudzania sen jest niezwykle istotny, gdyż wypoczęty organizm lepiej radzi sobie z kontrolowaniem impulsywnego sięgania po słodycze.

Jak szybko schudnąć? Dieta dla niecierpliwych

Punktem drugim jest dieta. W tym przypadku trudno dać uniwersalny przepis na sukces. Wszystko bowiem zależy od indywidualnych preferencji. Dietetycy sportowi są jednak zgodni co do tego, jak skutecznie schudnąć: ZWIĘKSZ DOSTARCZANIE BIAŁKA! Dobroczynność białka nie kończy się na tym, że to właśnie ono jest głównym budulcem mięśni. Ciekawostką jest, że dieta wzbogaconą w dużą ilość białka wspomaga metabolizm, a produkty białkowe dają uczucie sytości, dzięki czemu nie podjadamy w przerwach pomiędzy posiłkami.

Aby skutecznie schudnąć, należy także ograniczyć niezdrowy cukier. Możemy go znaleźć w gazowanych napojach, słodyczach, żywności przetworzonej oraz wielu innych produktach. Cukier oprócz nadwagi jest winowajcą innych chorób cywilizacyjnych takich jak różne typy cukrzycy, nowotwory czy choroby serca. Najgorszą z właściwości cukru jest ta, że jego nieprzetrawiony nadmiar odkłada się w ciele w postaci tkanki tłuszczowej, co następnie zwiększa masę ciała. Dzienne ograniczenie spożywanego cukru to świetny sposób na szybkie chudnięcie.

Ruszaj się na zdrowie   

Kolejnym sposobem na to, jak szybko schudnąć jest ruch. Podobnie jak w przypadku diety, wszystko zależy od danej osoby i tego, jaka forma ćwiczeń jej najbardziej odpowiada. Niektórzy wolą intensywny trening na siłowni, inni kalistenikę na świeżym powietrzu, a jeszcze inni wolą wypocić się ćwicząc sztuki walki. Niezależnie od rodzaju sportu, aby szybko schudnąć, powinno się ćwiczyć tak, aby mieć jak największy deficyt kaloryczny.