Testy kosmetyków do makijażu

Kosmetyki Drogie Panie powinny być przede wszystkim trwałe. No bo co to za makijaż, który spłynie po naszej twarzy po godzinie od nałożenia w upalny dzień? No właśnie. Także w tym miejscu skupię się na poleceniu Wam kosmetyków, które sama przetestowałam w ostatnim czasie i podzielę się spostrzeżeniami.

Podkład

Podkład to podstawa, jeśli chodzi o makijaż. Pamiętajcie, że aby dobrać dobrze kolor nie możemy nałożyć podkładu na rękę – należy nałożyć go na dolną część twarzy, najlepiej na brodę. W zimie używam podkładu o mocnym kryciu firmy Rimmel – Rimmel Stay Matte dokładnie. Podkład bardzo dobrze matuje niedoskonałości idealnie wyrównując koloryt skóry. Niweluje zaczerwienienia, które mam od zawsze na policzkach. Do tego jest bardzo wydajny. Ja nakładam go gąbką do makijażu, ale równie dobrze nakłada się go po prostu palcem. Jest trwały, daje radę nawet na basenie. Nie spływa, a skóra pozostaje matowa na długo – ja nie używam w tym przypadku pudru. Jeśli zaś chodzi o lato to lżejszy, aczkolwiek nadal dobrze kryjący jest podkład firmy Catrice – Catrice HD Liquid Coverage. Bardzo dobra cena jak na jakość i wydajność. Nie wyciska się go – ma on w środku pipetkę co ułatwia nabieranie odpowiedniej ilości produktu. Według mnie ma właściwości podobne do Rimmela, ale jest rzadszy, a przez to lżejszy. Na lato więc idealny.

Tusz do rzęs

Słyszałyście o Volume Million Lashes Mascara firmy L`Oreal? Ja postanowiłam go wypróbować i mówię Wam, jest to produkt godny polecenia. Ja swoje rzęsy mam dość długie, ale zawsze szukałam produktu, który je pogrubi, ale ich nie sklei. I właśnie znalazłam! Po zastosowaniu tej mascary mam wrażenie, jakbym miała dwa razy więcej rzęs. Świetnie wyprofilowana szczoteczka dociera do każdej rzęsy. To jeden z lepszych tuszy, jakie do tej pory miałam.