W jaki sposób masaż leczniczy może nam pomóc w powrocie do zdrowia?

masaż leczniczy

Każdy z nas doświadcza mniejszych i większych urazów, które niekorzystnie odbijają się na stanie naszego zdrowia, samopoczucia i na ogólnej sprawności. Nie warto bagatelizować różnych schorzeń, ponieważ nieleczone mogą się zamienić w dużo poważniejsze urazy, z którymi bardzo trudno będzie już sobie poradzić. Nawet niepozorne uszkodzenie zostawione samo sobie może mieć poważne konsekwencje w przyszłości. W obecnych czasach na szczególnie duże obciążenie narażony jest kręgosłup oraz całe plecy. Wielogodzinne pracowanie za biurkiem na niedostosowanym do tego krześle i w niewłaściwej pozycji nie wpływają korzystnie na ich stan, nie mówiąc już o źle dobranym materacu, dźwiganiu ciężkich przedmiotów czy o braku większej i bardziej męczącej aktywności fizycznej. Dobrze jest więc zdecydować się na masaż leczniczy, który pomoże nam w leczeniu schorzeń kręgosłupa i w utrzymaniu go w dobrym stanie na lata.

Masaż pleców a masaż kręgosłupa – różnice

Na samym początku warto wyjaśnić podstawową, aczkolwiek ważną kwestię – masaż pleców nie jest tym samym, co masaż kręgosłupa. Jest to bardzo istotne rozróżnienie, o którym warto pamiętać, aby nie doszło do żadnych nieporozumień. Każdy z nich jest uznawany za masaż leczniczy, jednak poświęcone są nieco czemuś innemu. Masaż pleców skupia się na ich całej powierzchni, z wyodrębnieniem kości oraz mięśni. Natomiast masaż kręgosłupa opiera się głównie na nim i na podtrzymujących go mięśniach. Jak widać, różnica nie jest ogromna, warto jednak doprecyzować swój problem, aby otrzymać właściwą pomoc. Masaż leczniczy będzie często jednym z elementów szerszego działania w ramach rehabilitacji lub fizjoterapii.

Masaż leczniczy – na kogo warto się zdecydować?

Jeśli odczuwamy jakikolwiek ból czy dyskomfort w czasie stania, siedzenia czy leżenia, a także wykonywania jakiejś aktywności fizycznej, warto jak najszybciej udać się na masaż leczniczy do rehabilitanta lub fizjoterapeuty np. do https://iclb.pl/zabiegi/masaz-leczniczy/. Może się bowiem okazać, że jakiś stary uraz daje o sobie znać lub że pojawił się nowy. Im dłużej będziemy zwlekać, tym bardziej poważny problem możemy później mieć. Niezależnie od tego, czy wybierzemy masaż pleców, czy też masaż kręgosłupa, powinniśmy udać się do profesjonalisty, który będzie mógł się pochwalić nie tylko ogromną wiedzą, ale także i przynajmniej kilkuletnim doświadczeniem w podobnym obszarze. Tylko to zagwarantuje nam możliwie jak najszybsze poradzenie sobie z dokuczającym nam bólem i problemem w profesjonalny i odpowiedzialny sposób.

Masaż leczniczy naprawdę może przynieść nam ogromną ulgę, ważne jedynie, aby był dobrze dobrany do naszego problemu i aby był wykonywany przez osobę. Dobrze jest więc wcześniej sprawdzić miejsce i osobę, do której mamy zamiar się udać. Najlepszym sposobem jest popytanie swoich znajomych i rodzinę, a w obecnych czasach także sprawdzenie opinii i komentarzy zarówno na stronie ośrodka, jak i na Facebooku, wizytówkach Google oraz innych miejscach przeznaczonych do zamieszczania tego typu informacji.