Damski kombinezon- do jakiej sylwetki?

kobieta

Kombinezon jest dość charakterystyczną i oryginalną częścią kobiecej garderoby- trzeba to przyznać. Z pewnością ta forma odzieżowa bardzo się wyróżnia na tle innych i mocno zwraca na siebie uwagę. Dlatego też wiele pań długo zastanawia się, czy się na taki kombinezon zdecydować, także pod kątem posiadanej figury. Czy faktycznie, kombinezony damskie są odpowiednie tylko dla pań o określonym typie sylwetki? Czy można taki kombinezon zmodyfikować, aby lepiej się w nim czuć i naprawdę dobrze wyglądać? Czas skupić się na dostępnych w sklepach propozycjach kombinezonów i wybrać taki, który naprawdę będzie robił wrażenie.

Czy kombinezon sprawdzi się tylko u wysokich pań?

Moda na kombinezony królowała w latach 70 i 80, wówczas były one głównie polecane paniom naprawdę wysokim, które zdecydowanie prezentowały się w takiej formie odzieżowej najlepiej. Obecnie, w zależności od tego, na jaki fason się zdecydujemy, możemy nosić taki kombinezon nawet nie mając aż tak wysokiego wzrostu, jeśli uzupełnimy go o buty na obcasie. Warto natomiast pamiętać o tym, że kombinezon mniej lub bardziej podkreśla naszą sylwetkę.

Dlatego też panie, które nie mają wcięcia w talii, powinny celować raczej w kombinezon damski z paskiem, który tę talię dodatkowo zarysuje. W przeciwnym razie całość może wyglądać zbyt ciężko, a my możemy czuć się jak jedna, wielka, masywna kolumna. Jeśli natomiast posiadamy obszerne biodra oraz wąskie ramiona, najlepszym rozwiązaniem będzie kombinezon, który będzie posiadał dodatkowe poduszki w ramionach i który będzie pozbawiony dodatkowych dekoracji w spodniej części. Bardzo szczupłe kobiety mogą pozwolić sobie na kombinezon w luźniejszej formie, z kolei panie okrąglejsze lepiej, aby postawiły na dopasowany fason, który nie będzie im dodawał zbędnych kilogramów. Wspaniale prezentują się również kopertowe fasony kombinezonów, które mogą mieć dekolt w serek, a tym samym będą idealne dla pań, których sylwetka jest w typie jabłka.

W sklepach znajdziemy wiele bardzo pięknych kombinezonów na różne okazje, od tych we wspaniałe wzory i printy aż po całkiem gładkie i eleganckie propozycje. Jeśli więc tylko zdecydujemy się na przymiarkę kilku modeli i szybko oszacujemy, jakiego typu jest nasza sylwetka- na pewno znajdziemy taki model kombinezonu, który podkreśli zalety naszej figury i lekko zamaskuje to, co wolałybyśmy ukryć. A jeśli chcemy wkroczyć w nowy sezon z czymś pięknym i oryginalnym- trudno o lepszy wybór od kombinezonu.