Aktywność fizyczna dla zdrowia i urody

Jest wiele chorób, którym zapobieganie a niekiedy nawet leczenie zakłada odpowiednią aktywność fizyczną. Począwszy od otyłości, po problemy z kręgosłupem, aż do problemów z sercem – brak ćwiczeń czy uprawiania sportu może powodować tego typu problemy, które narastają z czasem i stają się poważnym utrudnieniem w życiu codziennym, a nawet mogą zagrażać życiu. Zatem, aby mieć pewność, że dbamy o zdrowie warto pomyśleć nad uprawianiem jakiegoś sportu.

Sport dobry na zdrowy kręgosłup

Wiele sportów pozwala zadbać o kręgosłup, sam fakt, że podczas np. jazdy na rolkach czy biegania należy zachować odpowiednią postawę ciała sprzyja temu, że kręgosłup odpoczywa od typowej, codziennej pozycji. O tym jaka powinna być prawidłowa postawa ciała podczas biegu oraz o wszelkich innych kwestiach związanych z bieganiem można przeczytać na stronie – jak zacząć biegać. Dla osób, które już nabawiły się problemów z kręgosłupem najlepszym wyborem będą sporty takie jak pływanie, joga czy stretching.

Sport dla wymarzonej sylwetki

Chcąc się odchudzać w zasadzie nieważne jaki sport wybierzemy, każdy z pewnością pozwoli spalić tłuszczy i przybliży nas do wymarzonej sylwetki. Sporty, które warto tutaj wymienić jako jedne z najczęściej uprawianych przez osoby, których celem jest zrzucenie zbędnych kilogramów to fitness, pływanie oraz bieganie, część osób sięga także po ćwiczenia na siłowni oraz gimnastykę, ale w tej kwestii nieważne czy to piłka koszykowa, nożna czy bieganie – każda czynność wymagająca od nas ruchu i wysiłku z pewnością pomoże w odchudzaniu.

Sport na problemy z sercem

Choroby układu krążenia się według WHO najczęstszą przyczyną zgonów, jednym ze środków zapobiegawczych tego typu chorobom jest właśnie aktywność fizyczna. Mając zdrowe serce możemy uprawiać, każdy sport i każdy będzie dobrym wyborem, mając jednak już problemy z sercem lekarze nie zalecają zbyt dużego wysiłku dlatego najlepsze sporty dla osób z takimi problemami to spacery i szybkie marsze, jazda na rowerze oraz te aktywności, które nie są zbyt obciążające dla serca.